آباژور و نورپردازی دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان یک کلید مهم و بیانگر استایل شما و فرد طراح است. یک نورپردازی صحیح و درست به بهتر دیده شدن فضای طراحی شده مخصوصا در شب کمک بسیاری میکند و تمرکز بیننده را فقط به نمای طراحی شده جلب کرده ، حس بسیار خوب آرامش در فضای نور پردازی صحیح به بیننده دست می دهد. در ادامه ما ( گروه طراحی معماری مهزاد شیراز) در مورد انواع نورپردازی و آباژورهای خانگی به صورت مختصر برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

گروه طراحی معماری مهزاد همچنین در زیمنه طراحی و ساخت آباژور و لوستر فعالیت دارد و تولیدات خود را در سطح شهر شیراز عرضه کرده و با استقبال بینندگان در نمایشگاه بین المللی صنعت دکوراسیون و مبلمان شیراز روبرو شده.

شما عزیزان میتوانید با استفاده از لینک به صفحه نمونه محصولات آباژور ما بروید و بررسی لازم را انجام بدهید. یا برای بررسی تمامی محصولات عرضه شده در نمایشگاه ما به آدرس : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم طبقه فوقانی بانک ملی مراجعه کنید.

 

آباژور و لوستر

آباژور و سایه دهنده ها به نور تقریبا تنها چیزی هستند که برای زیباسازی نور از آنها استفاده میشود اگرچه یک وسیله دکوری هم تلقی میشوند. این المنت دکوری بیشتر برای پراکنده کردن نور و یا شکست آن استفاده میشود تا از نور تابیده شده مستقیم از لامپ جاوگیری شود و در زیباسازی نورپردازی ایفای نقش کند. آباژورها و سایه دهدنه ها انواع مختلفس دارند که بسته به نوع آنها در محیط های مختلف استفاده میشوند. در تصویر زیر یکی از نمونه طراحی های سه بعدی مهزاد را مشاهده میکنید که با الهام گرفتن از برگ درخت موز طراحی شده تا تداعی کننده از زیبایی های طبیعت در محیط زندگی انسان باشد.

باید بدانید نورپردازی مصنوعی که ما در فضای محیط از آن استفاده می کنیم به شدت میتواند روی حسی که ما از محیط دریافت میکنیم اثر گزار باشد. بیشترین تمرکز نورپردازی در خانه باید به اتاق نشیمن اختصاص داده شود چرا که افراد بشتر وقت خود را در این قسمت از خانه میگذرانند.

لوستر آویزان در اتاق نشیمن

از این نوع لوسترها معمولا برای قسمتی از نشیمن اسفاده میشود که نیاز به نور عمودی باشد مثل میز غذاخوری و بیشتر در فضاهای باز مثل آشپزخانه باز که به نشیمن وصل شده است مورد استفاده قرار میگیرد. مکان هایی در خانه که به این نوع نور احتیاج دارند لوستر های آویزان بهترین راه حل است.

آباژورهای متقارن

به طور کلی معماری متقارن و به اصطلاح انگلیسی symmetrical نوعی انسان پسند است و به خلاقیت ما بشتر کمک می کند. همچنین ایجاد دو منبع نور یکسان از دو جهت متفاوت بسیار در صنعت طراح نور دکوراسیون داخلی پیشنهاد شده است شما میتوانید دو آباژور یکسان در جهت مخالف اتاق نشیمن خود و یا در پایان هر لبه دیوار قرار دهید. به تصویر پایین نگاه کنید تا به خوبی درکی از طراحی متفقارن داشته باشید.

نورپردازی لایه ای

به طور کلی تمامی طراحان دکوراسیون داخلی نورپردازی لایه ای را برای مشتریان خود پیشنهاد میکنند به این معنی که نور مورد نیاز فضای طراحی خود را از منبع های مختلف تامین کنند. لایه های نور به طور کلی به سه بخش تقسیم میشوند: نورپردازی کلی ، نورپردازی مستقیم و نورپردازی تاکیدی اگرچه استفاده از هرکدام انتخابی است و بسته به انتخاب کارفرما استفاده میشوند. نور کلی معمولا از طریق لامپ و لوستر های سقفی تامین میشود و نور مستقیم از آباژورها.

در تصویر زیر شما میتوانید نمونه های مختلف نورپردازی را مشاهده کنید.

 

نورپردازی در گوشه ها

بعد از بررسی طراحان در موسه ملی طراحی معماری ایالات متحده مشخص شد گوشه های اتاق ها بهترین مکان برای جای گذاری آباژورهای ایستاده است و نورپردازی Task lighting میباشد . در بیشتر اوقات شما شاهده یک آباژور ایستاده یا یک لامپ شید رومیزی در کنار مبلمان هستید این نوع نورپردازی به شما این امکان را میدهد وقتی روی مبل یا کاناپه خود نشسته اید از نور کافی برخوردار باشید تا بتوانید کارهای خود را همچون خواندن کتاب یا روزنامه بدون نیاز به نورهای سقفی برطرف کنید. 

نورپردازی های کوچک و قابل حمل

بسیار جالب و مورد توجه خواهد بو اگر شما در اتاق نشیمن خود نورهای قابل حمل و کوچی داشته باشید که هر وقت خواستید آنها را به اتاق خواب و یا هرجای خانه ی خود خواستید ببرید مثل یک لامپ رومیزی یا یک فیگیور خاص نور . به عنوان مثال میتوانید آن را روی میز مطالعه خود قرار دهید یا روی میز عسلی خود کنار کاناپه. در تصویر زیر شما عزیزان شاهده دو نمونه آویزان و رومیزی قابل حمل هستید.

به زودی گروه طراحی معماری مهزاد شیراز از سری محصولات کوچک و اقتصادی خود رونمایی کرده و شما عزیران نمونه محصولات را میتوانید در همین وبسایت مشاهده کنید.

برند مهزاد تولید و پخش انواع آباژور ، لوستر ، چراغ خواب و ...

هدف گروه طراحی مهزاد، تولید محصولاتی منحصر بفرد جهت بازگرداندن حس زیبایی به زندگی و محیط کار ایرانیان است؛ با این نگاه مجموعه مهزاد توسط گروه طراحان، کارشناسان و کارکنان آزموده خود امکان درک تجربه مشترک بین زیبایی و سادگی را فراهم آورده است ؛ ما همواره از علاقه مندان به تغییر در سبک زندگی با اشتیاق استقبال می کنیم. همچنین گروه طراحی معماری مهزاد کاملا با انتقادات و پیشنهادهای شما با روی خوش استقبال کرده و آماده ایم تا هرگونه ایده را برای شما عملی کنیم.

برای تماس با ما کافیست با شماره های ثبت شده دروب سایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید. یا به آدرس نمایشگاه دائمی ما واقع در شهرک گلستان شیراز مراجعه کنید.

دکوراسیون داخلی در شیراز، دکوراسیون داخلی شیراز، اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز، معماری و طراحی در شیراز، بازسازی منازل، معماری در شیراز، گروه طراحی معمتری در شیراز

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره  فروش    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت  :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com